Czy lek Essensal Complex pomaga obniżyć ALT?

Witam czy Essensal Complex pomogą obniżyć alt bo mam zawyrzony robiłem próby wątrobowe.USG w porządku.Brałem ost Esseliv Forte ale ten jest droszy od 1 i się pytam czy mogę brać ten Essensal tańszy by obniżyć alt? W aptece tak powiedzieli że działa tak sama jak Esseliv Forte .Proszę o poradę który lepiej obniża alt bo nie wiem który brać a chcę go brać bo jest o połowe tańszy ale czy działa tak samo jak droszy Forte.Proszę o odp
MĘŻCZYZNA, 25 LAT ponad rok temu

Tamowanie krwawienia za pomocą endoskopu

Endoskopia to rewolucyjna metoda - nie tylko diagnostyczna, ale również terapeutyczna. O tamowaniu krwawienia z użyciem endoskopu opowiada lek. Marcin Radkowski.

Mgr Joanna Szmitka-Ĺuszczyk
Mgr Joanna Szmitka-Ĺuszczyk

Witam ciepło

sprawa wygląda następująco, zarówno Essensal jak i Esseliv są suplementami diety, w związku z czym nie obowiązują ich żadne badania potwierdzające skuteczność.
Takie badania dotyczą tylko i wyłącznie leków - w tym przypadku lekiem jest Essentiale Forte - jest droższe bo i koszt badania jest wyższy. Natomiast w tym przypadku mogę wypowiedzieć się pozytywnie na temat skuteczności tego preparatu
W dwóch pierwszych przypadkach nie udzielę informacji, ponieważ skuteczność tych preparatów zależna jest od rzetelności producenta, co zarówno w pierwszym jak i w drugim przypadku jest sprawą wielce wątpliwą.
W suplementach, na opakowaniu można napisać wszystko, bo papier wszystko przyjmie a i tak nikt tego nie sprawdzi, bo nie ma takiego przepisu.
Jeśli jest problem który należy leczyć - włączamy lek Essentilae Forte

Pozdrawiam Asia Szmitka-Łuszczyk

redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty