Marskość wątroby - kiedy można ją wyleczyć?

Witam! Mój kolega powiedział mi, że lekarz zdiagnozował u niego marskość wątroby. Ma on 25 lat i skierowano go na dodatkowe badania w celu stwierdzenia jaka to faza. Wzbogaciłam swoją wiedzę, czytając mnóstwo literatury na temat tej choroby, ale nurtuje mnie jedno pytanie. Wiem, że fazy są cztery. Przy krótej istnieje szansa na wyleczenie całkowite bądź na niwelację wirusa z organizmu i jest szansa na normalne życie? Jak wygląda przeżywalność w poszczególnych fazach? Proszę o informacje...
ponad rok temu

Parenting.pl

Parenting.pl to nowoczesny portal przeznaczony przede wszystkich dla obecnych i przyszłych rodziców, ale również dla osób zainteresowanych tematyką związanych z rozwojem i zdrowiem dziecka. Serwis posiada bogatą bazę treści.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Marskość wątroby, a więc postępujące włóknienie miąższu wątroby, może być spowodowana różnymi przyczynami - marskość alkoholowa, zastoinowa, pozapalna, żółciowa, marskość uwarunkowana genetycznie. Bez podania przyczyny marskości u Pani kolegi, a także opisu chociażby USG, trudno wyrokować o aktualnym stanie.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty