Czy możliwa jest marskość wątroby u 33-latki?

Witam, nurtuje mnie diagnoza lekarza " alkoholowa marskość wątroby", a wynik to "wątroba z cechami znacznego stłuszczenia lub innego uszkodzenia o densyjnosci minus 40 HU w wymiarach CCC 234 mm., o większym płacie lewym i ogoniastym. Po zatym wątroba śledziona, trzustka, obie nerki bez widocznych zmian patologicznych". Wynik różni się od diagnozy lekarza prowadzącego. Czy ktoś mi pomoże zrozumieć wyniki tomografu? Dziękuję

Ale proszę Pani zadam podstawowe pytanie - czy nadużywa Pani alkoholu? Czy pije Pani alkohol systematycznie? Od kiedy? Jak dawno? Opis TK jamy brzusznej sugeruje właśnie marskość wątroby pochodzenia alkoholowego (wielkość wątroby oraz struktura jej miąższu).