Czy każda marskość wątroby kończy się przeszczepem?

Witam . Mój mąż w 2012 roku miał wykrytą marskość wątroby po krwawieniu z żylaków przełyku . Moje pytanie jakie badania trzeba zrobić żeby ocenić zaawansowanie choroby i rokowanie . Czy każda marskość wątroby kończy się przeszczepem ? Czy może się zregenerować sama przy odpowiednim leczeniu ?Z góry dziękuje za odpowiedzi

Dokonana marskość wątroby nie cofnie się. Pytania należy zadać hepatologowi, który zajmuje się Pani mężem - mamy za mało danych, aby się wypowiedzieć, poza tym konieczna jest ocena stanu fizykalnego męża i wielu badań dodatkowych. Nie każda marskość nieuchronnie prowadzi do przeszczepu, ale w określonych sytuacjach jest to jedyne wyjście.