akie to jest stadium marskośći wątroby?

Witam. Mój mąż w 2014 r miał wykrytą marskość wątroby . Wyniki na dzień dzisiejszy to ; bilirubina całkowita 1,4 aspat 56 Alat 43 amylaza 52 . Usg wątroba zaakcentowana w obrębie płata lewego o nierównej guzkowej powierzchni o niejednorodnej echostrukturze z cechami przebudowy marskiej bez widocznych zmian ogniskowych . Śledziona powiększona w osi dł. 201mm, homogenna . Niewielka ilość wolnego płynu międzypętlowo w podbrzuszu . Jakie to jest stadium marskośći ? Czy konieczny jest przeszczep?

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna wizyta u hepatologa i przeanalizowanie wszystkich wyników i danych. A jaki poziom INR?