Wątroba gruboziarnista o konfiguracji marskiej

Witam. Niedawno mialem robione USG j. brzusznej i okazalo sie ze watrobe gruboziarnista o konfiguracji marskiej z przerostem lewego plata i plata ogoniastego. A pytanie mam takie rodzaju Czy moja watroba jest uszkodzona i co oznaczaja te przerosty ?

Taki obraz świadczy o procesie marskim w zakresie wątroby z naturalnym przerostem zastępczym pewnych obszarów wątroby w stosunku do innych zwłókniałych (marskich). Taki stan oznacza uszkodzenie wątroby typu marskiego. Radzę w tej sprawie najlepiej skonsultować się z hepatologiem.