Wyraźny przerost płata lewego i ogoniastego

Witam. Od niedawna podjolem prace jako pracownik budowlany i zaczelo mnie kuc po prawej strony j.brzusznej oraz po lewej strony pod zebrami. Zrobilem sobie prywatnie USG i wynik jest nastepujacy,- Watroba z wyraznym przerostem plata lewego oraz plata ogoniastego o konfiguracji marskiej Sledziona usunieta. Trzustka jednorodna zanikowa PZ- usuniety. PM-gladkoscienny bez zlogow. Nerki prawidlowe o przecietnej wielkosci. A pytanie mam takie czy moje usg jest zle i musze isc na zwolnienie ?

USG nie wskazuje na konieczność wypisania druku ZUS-ZLA, tylko na potencjalne ryzyko związane z narażeniem na czynniki szkodliwe. Wśród nich, statystycznie najczęściej podawany jest w literaturze alkohol. Należy zastanowić się nad trybem życia, możliwości regeneracji miąższu wątroby też są ograniczone.