Wyraźny przerost płata ogoniastego i płata lewego w wątrobie

Prosze o interpretacje mojego USG j.brzusznej. Stan po cholecystectomii i splenectomii.Watroba z wyraznym przerostem plata ogoniastego i plata lewego co odpow.konfiguracji marskiej. Drogi zolciowe bez cholestazy. Trzustka atroficzna. Nerki wielkoscia w normie-bez zastoju. PM gladkoscienny. Wolnego plynu w j.brzusznej nie ma.

Taki opis wskazuje na przypuszczenie obecności marskości wątroby. Trzeba by ten stan zdiadnozować jeszcze w badaniach laboratoryjnych (np. ASPAT, ALAT , fosfataza alkaliczna, GGTP, bilirubiana). W tej sprawie najlepiej byłoby jeszcze skonsultować się najlepiej z hepatologiem.