Co oznaczają dolegliwości pochodzące od wątroby?

Mam problemy z watroba. Ulge przynosi mi tylko Sylimarol. Probowalam Heparegen,Essentiale Forte,Hepatil i potych lekarz bylo jeszcze gorzej. Dlaczego tak jest? I co moglby mi doktor polecic skoro czuje sie zmeczona a moja watroba spuchnieta po antybiotykoterapii. Po drugie cchcialam sie zapytac jaka jest przyczyna wyrosniecia guza FNH watroby? Tabletek antykoncepcyjnych nigdy nie stosowalam.

Lek. Michał Lenard

Przyczyny ogniskowego rozrostu guzkowego nie są do końca jasne, może się on pojawić również u kobiet nie stosujących hormonów (choć jest to raczej rzadkie). Pani objawy mogą być spowodowane właśnie FNH. Powinna Pani pozostawać pod opieką gastrologa, lub hepatologa, który zaleci odpowiednie dla Pani leczenie. Pozdrawiam!