Czy można usunąć operacyjnie niezłośliwy guz wątroby?

Witam.mam fnh watroby guz ma 9 cm jest niezlosliwy,do obserwacji.jednak kluje mnie w prawym podbrzuszu i boje sie zeby guz nie zrobil sie zlosliwy.czy mozna go usunac operacyjnie?

Wszystko zależy od tego jak dokładnie jest umiejscowiony guz w wątrobie i czy wyzwala rzeczywiście jakieś dolegliwości czy też zaburzenia w funkcjonowaniu wątroby. Wskazania do takiej operacji muszą być ewidentne. Proszę w tej sprawie najlepiej bezpośrednio skonsultować się z hepatologiem. Odczucie kłucia w prawym podbrzuszu raczej nie ma nic wspólnego z obecnością guza w wątrobie.