Wynik badania ginekologicznego a konieczność usunięcia macicy

Trzon macicy przodozgięty w całości powiększony, nierówny trzon macicy przodozgięty w całości powiększony i nierówny wymiary trzonu 76x56x49 mm endometrium o grubości do 11 mm miometrium niejednorodne w jego obrębie kilka zmian izoechogennych o śred.do 45mm mięśniaki śródscienne.przydatki bez zmian patologicznych w jajniku lewym kilka pęcherzyków który największy ma średnice 18 mm .Czy ten wynik jest zły? i czy muszę usunąć macice , hemoglobina 12,7 miesiączki czasami obfite regularne mam 47

Szanowna Pani!

Wydaje mi się ,że nie ma bezwzglednych wskazań do usunięcia macicy natychmiast.
Myślę, że mozna się zastanowić nad ewentualną suplementacją progesteronu,żeby spróbować zahamować wzrost mięśniaków.Na pewno należy je kontrolować.

Z poważaniem
Katarzyna Lewicka