Wynik badania ginekologicznego w 37 tygodniu ciąży

Witam , jestem w 37 tygodniu ciazy i 3 dni, lekarz po badaniu dopochwowym stwierdził, ze czesc pochwowa ma dlugosc 2 cm a kanal przepuszcza 1 palec, czy to znaczy ze na dniach urodze ?? Czy jednak moge nawet z takim stanem chodzic np. jeszcze 2 tygodnie ? Prosze o odpowiedz.

Aleksander Ropielewski

Dużo zależy, czy to Pani pierwsza ciąża. Od czasu wystąpienia pierwszych skurczy poród powinien nastąpić w przeciągu 48h.