Wynik badania gruczołu krokowego 52-latka

Witam mam 52 lata gruczoł krokowy o wym.38x37x33 obj. ok.18ml niejednorodny z widocznym zwapnieniem śr.9,5 mm.Pozdrawiam serdecznie
MĘŻCZYZNA, 52 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Nie pisze Pan, czy odczuwa Pan jakieś niepokojące objawy.
Podstawowa diagnostyka gruczołu krokowego to: badanie PSA z krwi (koszt kilkudziesieciu złotych) oraz badanie prostaty przez odbyt "per rectum" przez lekarza.
Proponuję wizytę u lekarza urologa.
Zwapnienia w obrazie USG świadczą o przebytym stanie zapalnym.
Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty