Czym różni się przerost gruczołu krokowego od nowotworu?

Czym się różni przerost gruczołu krokowego od nowotworu gruczołu. Jeżeli PSA nie potwierdza ani też nie zaprzecza nowotworu to czy jest badanie które wykluczy nowotwór w 100% przypomnę mój wynik PSA to 0,75 A USG wykazało przyrost lekko przekraczający normę dla wieku tak stwierdził lekarz rodzinny

Przerost, jest stanem w którym gruczoł sie powieksza, jest to często w wieku powyżej 50-60 lat. rak gruczołu krokowego jest stanem , który nie koniecznie musi sie wiązać z jego powiekszeniem ale zwykle również. Badanie USg, poziom PSa i badanie lekarskie są w stanie z dużym prawdopodobieństwm rozpoznać lub wykluczyć raka prostaty. Nie ma badania o skuteczności 100%