Wynik badania histopatologicznego kanału szyjki macicy u 28-latki

Dzień dobry, otrzymałam dzisiaj wyniki histopatologiczne z rozpoznaniem klinicznym H-SIL. pobrano wycinki z 1. tarczy części pochwowej oraz 2. z kanału szyjki. Rozpoznanie histopatologiczne 1. Neoplasia intraepitheliale (CIN3). Cervicitis chronica. Hyperplasia polyposa endocervicis. 2. Cruor sanguinis, fragmenta parva epiyhelii plani. Polozna powiedziala ze bede miec konizacje i mam przyjsc do lekrza do spzitala za tydzien. Strasznie sie martwie, mam 27 lat planowaam ciaze w tym roku.

Aleksander Ropielewski

Przy takim wyniku postępowaniem z wyboru jest koniazacja. Jedynie w przyadku ciąży można rozważyc jej wykonanie w późniejszym okresie.

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do lekarza ginekologa, po badaniu będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie.