Wynik badania histopatologicznego po porodzie w 23 tygodniu ciąży

Witam, co oznacza mój wynik badania histopatologicznego? Poród nastąpił w 23 tc. Łożysko średnicy 11cm z pępowiną dł 10cm o śr do 1cm. Mikroskopowo: utkanie łożyska z zaznaczonymi cechami niewydolności. W błonach płodowych widoczne rozległe ogniska martwicy z obfitym naciekiem zapalnym z neutrofilów. Dziękuję za odpowiedź.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, wynik musi interpretowany wraz z danymi klinicznymi. Wynik wskazuje na niewydolność łożyska Ale nie znam przyczyny. Pozdrawiam