Interpretacja wyniku histopatologicznego po poronieniu

Bardzo proszę o interpretację wyniku histopatologicznego po poronieniu. Wynik tymczasowy. Mikroskopowo stwierdzono: W obrębie łożyska w doczesnej rozległe wylewy krwawe i ogniska martwicy. Cześć cew gruczołowych doczesnej z cechami zjawiska Arias- Stella. Kosmki polimorficzne, częściowo unaczynione, bez cech rozrostu trofoblastu. Ogniskowo w przestrzeniach miedzykosmkowych obfite nacieki zapalne z granulocytów obojętnochłonnych i masy włóknika. Podejrzenie pępowiny dwunaczyniowych.

Witam serdecznie. Ocena tego typu obrazu histopatologicznego zawsze jest trudna. Pomimo, że opisywanych jest wiele nieprawidłowości obraz w całościowym spojrzeniu nie jest zły gdyż wspomniane cechy są dość charakterystycznymi zmianami w trakcie poronienia. Komorki Arias Stela to komórki endometrium zmienione pod wpływem hCG.