Wynik badania histopatologicznego po poronieniu w 21 tygodniu

Witam Trzy tygodnie temu poroniłam w 21 tygodniu ciąży.Co oznacza wynik badania histopatologicznego - zmiany zapalne wstępujące(gęste skupiska granulocytów w błonach). Przedwczesne oddzielenie łozyska. Zabużenia w krążeniu płodowym.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Pierwsza część wyniku oznacza, że zbadane tkanki wykazują cechy zakażenia bakteryjnego. Problematyka dotycząca przedwczesnego oddzielenia się łożyska znajduje się w artykule: http://portal.abczdrowie.pl/przedwczesne-oddzielenie-sie-lozyska. Konsekwencją przedwczesnego oddzielenia się łożyska były natomiast zaburzenia w krążeniu płodu. O szczegółach proszę porozmawiać ze specjalistą ginekologiem.