Wynik badania histopatologicznego po usunięciu woreczka żółciowego

Bardzo proszę o przetłumaczenie wyniku histopatologicznego po wycięciu woreczka żółciowego, czy jest niepokojący i co oznacza ? makroskopowo pęcherzyk żółciowy o wymiarach 6,5 x 2,5, nacięty, pusty. Błona sluzowa barwy zielonejz cholesterolozą. mikroskopowo cholecytitis chronica. cholesterolosis et metaplasia intestinalis mucosae vesicae felleae.

Lek. Tomasz Budlewski

Wynik przedstawia przewlekłe zapalenie błony śluzowej pęcherzyka zółciowego z metaplazją jelitową. proponuję udać się do lekarza gastroenterologa celem określenia dalszego postępowania.