Wynik badania histopatologicznego skóry do analizy

Witam.prosze o ocene badania histopatologicznego. Opis w obrebie naskórka na granicy skorno-nabłonkowej, stwierdza sie gniazda zbudowane z melanocytów, wykazujacych niewieliki polimarfizm oraz hiperchromazję jąer komórkowych. ponadto widoczne są mostki łaczące gniazda melanocytów wpukleniami naskórkowymi. figór podziału miototycznego nie ma. w skórze właściwej liczne melanofagi. wykonano bad. IHC:melanA( ). całosc przemawia za rozpoz. znamienia dysplastycznego.zmiana usunieta w calosci dziekuje

Lek. Tomasz Budlewski

Na podłożu znamienia dysplastycznego może rozwinąć się np. czerniak. Znamię zostało usunięte w całości, więc takiego ryzyka nie ma, oczywiście odnośnie tego znamienia. Proszę udać się z powyższym wynikiem do dermatologa.