Wynik badania hormonów tarczycy na poziomie 4,490 ulU/ml w 14 tygodniu ciąży

Witam. Nigdy nie miałam problemów z tarczycą,robiłam też w tym kierunku badania,które potwierdziły,że wszystko jest w normie.Teraz jestem w 14 tygodniu ciąży i miałam robione badania wszystko wyszło bardzo dobrze oprócz tarczycy,której norma wynosi od 0,270-4,200 ulU/ml ,a mój wynik to 4,490 ulU/ml Czy to jest stan niepokojący? Co powinnam zrobić?I czy może w jakiś sposób to zagrażać maluszkowi i jego rozwojowi?Wizytę mam dopiero za 3 tygodnie.Bardzo się martwię:( proszę o odpowiedź.Pozdrawiam.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Normy w ciąży są inne, niższe. Wynik jednoznacznie wskazuje niedoczynność tarczycy w ciąży. Wskazana jest suplementacja lekiem Euthyrox i regularna kontrola TSH i odpowiednie modyfikowanie dawki leku. Z wynikiem badania należy zgłosić się (raczej niezwłocznie niż za 3 tygodnie) do ginekologa prowadzącego ciąże. On przepisze lek i wyjaśni jak należy dalej postępować.