Zapytaj lekarza

7 4 2 , 8 9 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wynik badania jakości nasienia 27-letniej osoby do analizy

Witam, uprzejmie proszę o interpretację wyników nasienia: objętość ejakulatu 1,6ml, pH 7,7, liczba plemników w 1 ml 24 mln/ml, liczba plemników o prawidłowej budowie 3%, plemniki patologiczne 97%, ruch postępowy 41%, szybki postępowy 37%, ruch oscylujący 6, aglutynacja 0%, agregacja 5%, komórki okrągłe 6,0 mln/ml, - w tym leukocyty 0,3 mln/ml, w tym komórki spermatogenezy 4,8 mln/ml. Z góry dziękuję za odpowiedź.
MĘŻCZYZNA, 27 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Lek. Tomasz Budlewski
79 poziom zaufania

Konieczna wizyta u urologa. Po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie. Wyniki są na granicy normy. Nie podał Pan ilości plemników w nasieniu jako całości.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy