Abstynencja płciowa i alkoholowa a badanie nasienia

Witam! Mąż niedawno odebrał wyniki badania nasienia w zakresie podstawowym. Proszę o pomoc w odczytaniu wyników badań, ponieważ wizytę u Pani doktor mam dopiero w połowie stycznia: abstynencja płciowa: 7 dni; abstynencja alkoholowa 3 dni; ciągliwość <1 cm objętość ejakulatu 0,2 ml pH 7,3 liczba plemników w 1 ml 9,5 ml/ml liczba plemników o praw. budowie 3% plemniki patologiczne 97% ruch postępowy 25% szybki postępowy 15% ruch oscylujący 5% aglutynacja 10% agregacja 10% komórki okrągłe <5 mln/ml

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, wyniki odbiegają od norm przyjętych przez WHO w 2010 roku. W wyniku można się dopatrzeć zbyt małej objętości ejakulatu, zbyt małej ilości plemników ogólnie i plemników prawidłowych. Zalecam konsultację z lekarzem zlecającym badanie. Pozdrawiam