Wynik badania kału 28-letniej osoby do analizy

Witam. Prosze o interpretacje wyniku badania ogolnego kalu. Barwa- brazowa konsystencja- papkowata woń swoista odczyn 6.0 krew w kale ujemny sluz i ropa nie wykryto krople tluszczu pojedyncze krxwsztaly kwasow tluszczowych liczne ziarna skrobi pojedyncze komorki roslinne nieliczne , pasozyty - nie wykryto wlokna miesne bardzo liczne . Co to moze oznaczac czy wszystko jest ok ? Co moga oznaczac te kryształy kwasow tluszczowych , czy obecnosc w kale jest normalna ? prosze o odpowiedz

Magdalena Mroczek

Obecność kryształów kwasów tłuszczowych może świadczyć o zaburzeniach wchłaniania, a włókna mięsna o zaburzeniach trawienia. Wynik badania najlepiej skonsultować z lekarzem zlecającym badanie.

Witam,
Obecność włókien mięśniowych poprzecznie prążkowanych może świadczyć o niedoczynności trzustki, zaburzeniach wchłaniania,lub przy przyspieszonej perystaltyce jelit lub chorobie trzewnej.
Pod mikroskopem poszukuje się ziaren skrobi w nietolerancjii jej przez organizm, ich wykrywanie jest szczególnie ważne u osób chorych na celiakię.

pozdrawiam!