Wynik badania kolonoskopii u 48-latki

Na badaniu z kolonoskopii taki zapis; "W poprzecznicy,na głębokości 50 cm kilkucentymetrowy (ok.5 cm) odcinek przekrwionej, obrzękniętej śluzówki nadżerkami- pobrano wycinki"Czy to może być Crohn czy nieswoiste zapalenie jelit , a może pozostałość po rzekomobłoniastym zapaleniu jelit (luty -marzec),który powstał po stosowaniu antybiotyków w biegunce niewiadomego pochodzenia. Chociaż do sierpnia brałam jeszcze kwas masłowy i probiotyki. A może ta zmiana mogła spowodować tę biegunkę?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Proszę poczekać na wynik badania histopatologicznego. Na podstawie wyniku możliwe będzie postawienie rozpoznania.