Wynik badania krwi 16-miesięcznego dziecka

Dzień Dobry. Robiliśmy badanie krwi 16 miesięcznemu synkowi ponieważ od 4 tygodni po przebytym przeziębieniu ma powiększone węzły chłonne z tyłu na szyi. Poza tym syn jest alergikiem, nie je wielu rzeczy i chcieliśmy sprawdzić czy nie ma anemii. Wyszły neutrocyty 1,34g/l (norma(1,5-8,5) oraz zachwiana jest równowaga procentowa neutrocytów i limfocytów, neutrocyty 13,2% (norma25-60%) i limfocyty 73,1%(norma 25-60%). Pozostałe wyniki w normie, OB 2. O czym mogą świadczyć te wyniki? Dziękuję.

Witam serdecznie. Przedstawione wyniki są jak najbardziej fizjologiczne dla dziecka w tym wieku. Państwa Syn znajduje się w okresie po tzw. pierwszym skrzyżowaniu białokrwinkowym co oznacza przewagę limfocytów nad neutrocytami. Stan ten pojawia się około 4-5 mż a powraca do normy po ukończeniu średnio 607 roku życia. Wtedy to pojawia się tw. drugie skrzyżowanie układu białokrwinkowego i obraz morfologiczny krwi dziecka podobny jest do morfologii dorosłego. Tak więc nie ma powodów do obaw.