Wynik badania krwi honorowego dawcy

Witam serdecznie! Po ostatnim badaniu krwi wyszedł mi zbyt niski poziom Wbc (3,7 G/L) Hgb ( 12,8 g/dl) Hct (38,5%) Mcv (76,5fl) co może być tego przyczyną oraz przede wszystkim, jak podnieść poziom wyżej wyminionyh wskaźników. Jestem honorowym dawcą krwi, oddawałem krew całkiem niedawno, jeżeli to ma jakieś znaczenie. Z góry dziękuję za odpowiedź :)

Lek. Marta Gryszkiewicz

Obniżenie poziomu leukocytów może być związane z przebytą infekcją wirusową. Jednak poziom 3700/ul nie powinien budzić niepokoju. Pozostałe wskaźniki można podwyższyć poprzez suplementację żelaza. Jest ono dostępne w aptekach bez recepty.