Wynik badania krwi na homocysteinę i obecność ciał przeciwjądrowych

Witam moj lekarz skierowal mnie na badania krwi:Homocysteina 16.90 a norma to 3.70-13.90 ,wykryto obecnosc przeciwcial przeciwjadrowych ,typ swiecenia plamisty ,miano 1:80 badanie zalecil Nerolog .

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, tutaj więcej informacji o przeciwciałach ANA: http://portal.abczdrowie.pl/przeciwciala-przeciwjadrowe
Natomiast miano, które u pani występuje jest dodatnie i zalecałbym udanie się do reumatologa w celu dalszej oceny i wykonania dodatkowych badań.
Homocysteina jest badaniem bardzo nieswoistym i zalecam w tej kwestii zmianę nawyków żywieniowych ponieważ jest to czynnik chorób sercowo-naczyniowych. Pozdrawiam