Wynik badania krwi u 41-latka

Dzien dobry, Zrobiłem ostatnio badanie krwi (cholesterol) i mam następujące wyniki oraz wartość porządna z laboratorium. Prosze o informacje czy wszystko jest ok? Nie rozumiem dlaczego tylko LDL (zły cholesterol) jest wyższy. Triglicerydy:89 (wartość porządna <150) HDL cholesterol: 56 (wartość docelowe >40) LDL cholesterol: 146 (wartość docelowe <115)

Lek. Marta Gryszkiewicz

Cholesterol LDL jest faktycznie podwyższony i należałoby w pierwszej kolejności zmodyfikować dietę w celu jego obniżenia.