Badania krwi i wynik cholesterolu u 34-latka

Witam serdecznie, Robiłem sobie badani krwi przy okazji cholesterol. Mam 34 lata żyje aktywnie, zwracam uwagę na to co jem. Cholesterol całkowity- 255 (120-200) Triglicerydy- 58 ( <150) HDL-73 ( 40-80) LDL- 170 (<115) Proszę o interpretację.

Lek. Tomasz Budlewski

Sądzę że konieczna jest modyfikacja diety. Proponuje udać się do dietetyka.