Wynik badania moczu u 27-latka

Proszę o interpretację badań moczu 27-latka: billurubina neg, urobillnogen norm, ketony, kwas askorbinowy, glukoza neg, białko 10 mg/dl (norma <12), krew neg, ph 5,0 (norma 5-7,5), nitraty neg, leukocyty 25/ul(norma <25), ciężar właściwy 1.031 (1.003-1.030), klarnowość - lekko mętny, kolor żółty, krwinki czerwone 0-3, krwinki białe 6-12, bakterie nieliczne, nabłonki płaskie pojedyncze, sluz pojedyncze

Aleksander Ropielewski

Wyniki sugerują zakażenie układu moczowego. Sugeruję wykonanie posiewu moczu i włączenie antybiotykoterapii.