Wynik badania MR odcinka lędźwiowego do analizy
MR odc. Lędźwiowego: Nieprawidłowepoziome ustawienie kości krzyżowej. Brak cech kręgozmyku. Zmiany degeneracyjne w trzonach kręgów lędźwiowych o typie zwyrodnienia tłuszczowego a także początkowe zwyrodnieniowo-wytwórcze na ich krawędziach przednich oraz tylnych. Zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze w obrębie elementów kostnych wiązadłowych kolumny tylniej z następowym zwężeniem wymiaru strzałkowego kanału kręgowego zachyłków bocznych i kanałów korzeniowych .Zmiany dehydratacyjne krążków międzykręgo

KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu
Dzień dobry,
badanie opisuje zmiany zwyrodnieniowo - dyskopatyczne, najprawdopodobniej do leczenia zachowawczego. Wskazane jest badanie kliniczne, uzupełnienie wywiadu chorobowego i dopiero wtedy podjęcie decyzji o odpowiednim postępowaniu.