Wynik badania MR i pogłębiona fizjologiczna lordoza lędźwiowa kręgosłupa

Witam oto moj wynik MR Pogłębiona fizjologiczna lordoza lędźwiowa kręgosłupa. Kręgozmyk tylny, zwyrodnieniowy na wysokości L5-S1 z rzemieszczeniem trzonu L5 do tyłu o 5mm w stosunku do S1. Obniżenie i odwodnienie krążka międzykręgowego L5-S1. Centralna przepuklina jądra miażdżystego L5-S1 wielkości 4mm w wymiarze strzałkowym, uciska worek opony twardej i obustronnie korzenie nerwowe S1 w zwężonych zachyłkach bocznych. reszta w normie dokucza mi promieniujacy bol lewej nogi od posladka w dol

Aleksander Ropielewski

Wynik badania opisuje zmiany zwyrodnieniowe i wytwórcze kręgosłupa połączone z dyskopatią. Mogą one powodować dolegliwości bólowe ze strony kręgosłupa oraz ograniczenie jego ruchomości a także zaburzenia czucia i bolesność kończyn dolnych i zaburzenia oddawania moczu i stolca. Z opisu wynika, że zmiany nie są zaawansowane i konieczne jest leczenie. W pierwszej kolejności zachowawcze - tzn. rehabilitacja, a przy braku poprawy konieczność leczenia chirurgicznego. Więcej mógłbym powiedzieć po przeprowadzeniu badania i ocenie stanu klinicznego. Sugeruję kontakt z neurochirurgiem który udzieli jednoznacznej odpowiedzi.