Interpretacja badani CT kręgosłupa szyjnego

witam, proszę o interpretację badania ct kręgosłupa szyjnego: Zniesiona lordoza szyjna z rozluźnieniem aparatu więzadłowego i ustawieniem kifotycznym na poziomie c4/c5 C4/C5, C5/C6 o C6/C7 tylne uwypuklenie krążków z impresją na worek oponowy. Kanał kręgowy przewężony w wymiarze strzałkowym do 11 mm Z góry dziękuję za pomoc

Aleksander Ropielewski

Cierpi Pani na zmiany zwyrodnieniowe i wytwórcze kręgosłupa połączone z dyskopatią. Mogą one powodować dolegliwości bólowe ze strony kręgosłupa oraz ograniczenie jego ruchomości a także zaburzenia czucia i bolesność kończyn górnych. W pierwszej kolejności stosuje się leczenie zachowawcze - tzn. rehabilitacja. Więcej mógłbym powiedzieć po przeprowadzeniu badania i ocenie stanu klinicznego. Sugeruję kontakt z neurochirurgiem który udzieli jednoznacznej odpowiedzi.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje udać się do lekarza zlecającego powyższe badanie. Po bezpośrednim badaniu lekarskim oraz łącznej analizie wykonanego badania będzie można określić odpowiednie postępowanie.