Wynik badania MR kręgosłupa szyjnego 41-letniej osoby do analizy
proszę o interpretację MR kręgosłupa szyjnego. Wyrównana lordoza szyjna. Uwypuklenie centralnie krążki m-k C4-C5-C6-C7 wraz z drobnymi nawarstwieniami krawędziowymi uciskają worek oponowy i ograniczają wymiar strzałkowy kanału od 10,2 do 9,2mm. Zmiany wytwórcze w stawie m-k przewężają prawy otwór m-k C7-Thl. Poza tym szerokość otworów m-kręgowych prawidłowa . Rdzeń kręgowy bez zmian ogniskowych. Z góry dziękuje :)

KOBIETA, 41 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
95 poziom zaufania
Wynik przedstaw zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa oraz przepukliny uciskające worek oponowy. W zależności od objawów będzie można określić odpowiednie postępowanie. Proszę koniecznie udać się do lekarza zlecającego powyższe badanie. Po łącznej analizie wykonanego badania będzie można określić odpowiednie postępowanie lecznicze : rehabilitacyjne lub lecznicze.