Wynik badania MR kręgosłupa 41-latki

MR-zmiany zwyrodn.-brzeżne powyciągania krawędzi trzonów-C5/C6,C6/C7.C6/C7 widoczna jest olbrzymia pośródk-daleko-prawob. przep. krążka m-kręg. uciskająca worek opon, korzenie nerw, zwężenie prawego otworu m-kręg z uciskiem na prawy nerw rdzen. C5-C6zmiany zwyrodn-wytwórcze na tylno-bocznych krawędziach trzonów kręgowych zwłaszcza na tylno-bocz krawędziach-ucisk na worek opon., korzenie nerwowe po stronie lewej oraz zwężenie otworów m-kręg. Krążek m-kręg. na poz. C6/C7-degen.obniżenie syg. i wys

Lek. Katarzyna Szymczak

Uwidoczniono liczne zmiany w kręgosłupie szyjnym, które mogą powodować bóle głowy oraz koncyn górnych. Radzę wynik skonsultować z neurochirurgiem celem kwalifikiacji do ewentualnego leczenia operacyjnego.
Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do lekarza zlecającego powyższe badanie. Po bezpośrednim badaniu lekarskim oraz łącznej analizie powyższego badania będzie można określić odpowiednie postępowanie.