Zapytaj lekarza

7 4 0 , 1 1 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co może oznaczać opis badania kręgosłupa szyjnego?

WYNIK BADANIA KREGOSŁUPA SZYJNEGO; Zniesiona fizjologiczna lordoza szyjna.Zmiany zwyrodnieniowo wytwórcze na krawedziach trzonów kregów oraz w stawach m-kregowych na poziomie od C3-C4 do C7/Th1.Ugólniona dehydratacja krązków w odcinku szyjnym.Na poziomie C4/C5,C5/C6,C6/C7 obnizenie wysokości przestrzeni m-kręgowych.W okolicy blaszek granicznych trzonów kregów C5-C7 obszary zwyrodnienia tłuszczowego.C3/C4:Prawosrtonna dootworowa przepuklina krązka m-kregowego oraz drobne osteofity ze zwęzeniem przedniej rezerwy płynowej.Kostna i dyskogenna stenoza prawego otworu z uciskiem na nerw rdzeniowy.Zwęzenie kanału w wymiarze strzałkowym 12mm. C4/C5 :Duża szerokopodstawna dokanałowa przepuklina oraz osteofity powoduja znaczne przewężenie przedniej przestrzeni płynowej okołordzeniowej i ucisk na rdzeń.Stenoza kanału w wym. 10 mm. C6/C7 :Okrężne uwypuklenie krązka m-kręgowego,większe po stronie lewejoraz towarzyszące osteofity powodują zwężenie przedniej rezerwy okołordzeniowej.zwężenie kanału w wym. do 11 mm.Dyskogenna i kostna stenoza otworów z uciskiem na nerwy rdzeniowe zmiany bardzej nasilone po stronie lewej. C7/Th1; Ugólnione uwypuklenie,centralna przepuklina,osteofity z przewężeniemprzedniej przestrzeni płynowej okołordzeniowej i nie dużym uciskiem na rdzeń.Stenoza kanału kregowego wym. strzałkowy 10mm. Th3/Th4,Th4/Th5 ;Dokanałowe uwypuklenia krązkówm-kręgowych z impresją na worek oponowy. Kobieta 52 lata.
KOBIETA, 53 LAT ponad rok temu

Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?

Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.

Lek. Tomasz Budlewski
79 poziom zaufania

Konieczna konsultacja neurochirurgiczna po badaniu bezpośrednim i łącznej analizie powyższego badania będzie można ustalić dalsze postepowanie ,

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy