Wynik badania na toksoplazmozę w 6 tygodniu ciąży

Witam! Jestem w 6 tyg. Ciazy. Zrobilam badanie na toksoplazmoze moje wyniki są następujące: Toxo IGM 0.609 wynik ujemny natomiast Toxo IGG 1425 IU/ml. Czy mam powód do niepokoju. Czy wynik ten jest zagrożeniem dla mojego dziecka? Prosze o odpowiedź, bardzo się boję o dziecko.

Tak wysokie miano przeciwciał toxoplazmozy IgGjest wskazaniem do konsultacji u lekarza chorób zakażnych. Po wykonaniu dodatkowych badań można będzie ocenić ryzyko dla płodu.Najczęściej są to 'stare' przeciwciała i nie mają wpływu na ciążę.