Wynik badania obrazowego kręgosłupa 43-letniej osoby

Trzony kręgówTh4,Th5,Th6 i Th9 obniżone.Zmiana w morfologii naczyniaka kręgu Th9 wlk.ok.12#8mm.zmiany zwyrodnieniowe kręgów z osteofifoną krawędziową trzonów kręgów.Guzki Schmorla w trzonie kręgu Th12.Klinowate zniekształcenie i obniżenie wysokości trzonu Th9,Th5 i 4.Klinowate złamanie trzonu kręgu Th9.Blaszki graniczne kręgów Th3-6 o wklęsłych zarysach.drobne osteofity krawędziowe.Skrzywienie prawypukłe.Proszę o jakąś opinię bo tu lekarz każe mi pracować i nosić taki pasek na kręgosłup.

Aleksander Ropielewski

Trudno jest mi się jednoznacznie ustosunkować do Pana sytuacji zdrowotnej bez uszczegółowienia wywiadu i przeprowadzenia badania dlatego sugeruję kontakt z innym ortopedą lub zastosowanie się do zaleceń lekarza prowadzącego.

Lek. Tomasz Budlewski

Aby móc coś więcej powiedzieć konieczne jest badanie lekarskie. Po badaniu i łącznej interpretacji powyższego badania będzie można określić odpowiednie postępowanie.