Wynik badania patomorfologicznego 35-latki

Wynik badania patomorfologicznego bardzo proszę o rozszyfrowanie wyniku co to dokładnie jest. Bardzo cierpię. 1. Rozrost akantotyczny nabłonka, na granicy skórno-naskórkowej naciek zapalny 2. Wycinek pokryty nabłonkiem nomotypowym
Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Akantoza to pogrubienie warstwy kolczystej nabłonka wielowarstwowego płaskiego, rozrost to natomiast zwiększenie liczby komórek. O szczegółach proszę porozmawiać z lekarzem, który zlecił wykonanie badania.