Wynik badania patomorfologicznego po usunięciu macicy

w wyniku badania patomorfologicznego po usunięciu macicy wpisano: trzon o wym 5/4/4. szyjka dł 6 cm, śr, 2 cm oraz guz o wym 4/2/2 cm . W trzonie liczne mięśniaki Mikroskopowo Szyjka Ovulum Naboth, Trzon Leiomyomata Co może oznaczać słowo guz? Nie wezwano mnie na konsultacje ani nie poinformowano że to coś niepokojącego
Lek. Magdalena Pikul

Witam. Zarówno Torbiel Nabotha jak i mięśniaki macicy to łagodne guzy. Ich usunięcie jest równoznaczne z wyleczeniem dlatego nie została Pani wezwana.