Interpretacja wyniku badania histopatologicznego macicy

Badanie histopatologiczne macicy. warga I : Ovula Nabothi warga II : Ovula Nabothi kanał : Ovula Nabothi ujście wewn. Endometritis purulenta błona sluzowa trzonu : Endometritis purulenta dno :Endometritis purulenta mięśniaki : Trzon z licznymi naczyniami i rozrostem mięśniakówki Proszę o przetłumaczenie.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Tłumaczenie rozpoznania brzmi:
Warga I: Torbiel Nabotha
Warga II: Torbiel Naboha
Kanał: Torbiel Nabotha
Ujście wewnętrzne: Zapalenie ropowicze błony śluzowej macicy
Błona śluzowa trzonu: Zapalenie ropowicze błony śluzowej macicy
Dno: Zapalenie ropowicze błony śluzowej macicy, mięśniaki.