Wynik badania poziomu eozynofilii

Witam, Odebrałam badania krwi i wynik eozynofili to 5,9 a norma to 1-5. Wyczytałam, że może być to eozynofilia, czyli, że coś w organizmie się dzieje. Jest to możliwe przy tym przekroczeniu? Co dalej jakie badania wykonać by się dowiedzieć co się dzieje? Czy może nie ma się czym martwić?Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

Aleksander Ropielewski

Zwykle eozynofilia świadczy o reakcji alergicznej lub infekcji pasożytnicznej. Jeżeli nie ma Pan niepokojacych objawów, to nie ma powodu do niepokoju, ani konieczności pogłębiania diagnostyki.