Wynik badania poziomu glukozy

Witam, Bardzo proszę o interpretacje moich wyników badań glukoza 70 mg/dl, glukoza materiał po 120 minutach po 75 g glukozy 68 mg/dl. Czy są prawidłowe, czy glukoza po 2 godz. nie jest za niska ? Dziękuję, pozdrawiam, Anna.

Wszystko w porządku. Test tolerancji glukozy dość często generuje po 2 godzinach niższe wartości niż wyjściowa. Stosunkowo często zdarza się to u pacjentów z nadwagą ale może występować w każdej grupie.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Wynik badania jest prawidłowy. Niemniej jednak warto udać się na wizytę kontrolną do lekarza prowadzącego.