Wynik badania poziomu OB i różnice laboratoryjne

Dzień dobry, oddałam krew (morfologia z rozmazem, OB, CRP) o godzinie 15:18, wynik (wszystko w normie, jedynie OB - 22) wydrukowano o godzinie 16:06. Czy aby uzyskiwanie wartości OB nie trwa 1h? Dodam jeszcze, że już kilka razy w tym laboratorium moje OB wynosiło ok. 20 natomiast, gdy to samo badanie wykonaywane jest w przychodni ,OB wynosi ok. 50. Może to czysty przypadek, ale jestem zaniepokojona.

Lek. Tomasz Budlewski

Podwyższone OB wymaga diagnostyki. Być może podane laboratorium ma inaczej metodę oznaczania.

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

pomiar ob nie musi trwać godziny. Można na przykład mierzyć opalanie przez pół godziny i wynik pomnożyć razy dwa. Podwyższony wynik może świadczyć o stanie zapalnym.

Pozdrawiam.