Wynik badania poziomu prolaktyny a gruczolak przysadki

Witam. Badanie prolaktyny 16,63 ng/ml ( normy 4.04 do 15.2 ), po obciążeniu MTC 136,4. Endokrynolog wykluczył gruczolaki przysadki. Po dwumiesięcznym leczeniu B... spadek do wartości 3,79 i ponownie wykonane badanie po dwóch mies. od zażywania leku wzrost do 20,5. Czy po mimo tego zasadne jest wykonanie bad. rezonansem magnetycznym. Czy faktycznie jest to zbyt mała wartość jak opisał lekarz by wykonywać takie badanie. Dziękuję za odpowiedź.

Renata GrzechociĹska

W gruczolaku przysadki wartości prolatyny są zazwyczaj zdecydowanie wyższe. Jeśli jednak wyniki nie ulegają normalizacji proszę udać się do endokrynologa, który zweryfikuje wskazania do badania.