Wynik badania prolaktyny oraz starania o ciążę

Witam, Odebrałam dzisiaj wyniki prolaktyny i wyszło 1199 mu/l gdzie normy to 78-492! Staramy się z mężem o dziecko a tak wysoka prolaktyna chyba to wyklucza... Moim pytaniem jest to, czy jest możliwość zajścia w ciążę przy tak wysokiej prolaktynie? Dodam ze nie mam żadnych objawów hiperprolaktynemii tj. mlekotok czy bol piersi. Nie mam pojęcia co dalej robić.

Sylwester Kłos Dietetyk, Gdańsk

Witam serdecznie,

tak, przy tej prolaktynie nie jest dobrym pomysłem zachodzenie w ciąże. Powinna się Pani udać do endokrynologa / ginekologa, który zapisze Pani lek na obniżenie prolaktyny (norprolac) oraz da skierowanie na kolejne badania żeby sprawdzić inne hormony, czy przy tak wysokiej prolaktynie są w normie.

Pozdrawiam,
http://sports-med.pl/