Wynik badania rezonansem magnetycznym 42-letniej osoby do analizy
Dzień dobry! Czy można prosić o interpretację rezonansu? W segm. 8 pr. płata wątr.ognisko. 15 x 20 x 18mm i w segmencie 3 l. płata wątr.ognisko. 25 x 25 x 17mm. Obie zmiany hiperintensywne w obrazach T2 zależnych i umiark. hipointensywne w obrazach TJ zależnych. jak wysokobiałkowy płyn, nie wykaz. restrykcji dyfuzji – pokontrast. silnie wzmacniają się na obw. w fazie tętn. i do centrum w kolejnych fazach, do osłabienia wzmocnienia od centrum do obwodu w fazie opóźnionej - jak naczyniaki.

MĘŻCZYZNA, 42 LAT ponad rok temu
Aleksander Ropielewski
95 poziom zaufania
Opis silnie sugeruje obecność naczyniaków. Ich wymiary nie wymagają interwencji chirurgicznej, o ile nie powodują dolegliwości. Konieczna kontrola za 12miesięcy w celu obserwacji.