Wynik badania RM kręgosłupa a wybór specjalisty

Neurolog czy ortopeda? RM: Prawostr. dokanał. wypuklina krążka międzykr. C3-C4 i osteof. na kraw. prawego stawu unkowertebr. zwężają zachyłek boczny i uciskają worek op.Szerokopodstawna wypuklina krążka międzykr. C4-C5 oraz osteofity na krawędziach trzonów kręgów zwężają lewy otwór międzykr. i uciskają worek op. i korzeń nerw. C5 w otworze. Szerokopodstawna wypuklina krążka międzykr. C5-C6 oraz osteofity na kraw. trzonów kręgów zwężają lewy otwór międzykr. i uciskają worek op. i korzeń nerw. C6.

Lek. Tomasz Budlewski

Sądzę że konieczna jest konsultacja zarówno lekarza ortopedy jak i lekarza neurologa. Proponuję w pierwszej kolejności udać się do lekarza neurologa