Wynik badania RTG kręgosłupa i dyskopatia
Z opisu zdjęcia rtg wynika: przewlekła przeciążeniowa dyskopatia l5-s1 (obniżenie wysokości tarczy międzykręgowej, drobne osteofity krawędzi trzonów kręgów, dyskretnie nasilony zwyrodnieniowy kręgozmyk tylny, zwyrodnienie wyrostków stawowych kręgów przez zmiany wytwórcze). Trzon kręgu Th12 hipoplastycznie sklinowacony - obniżony od strony przedniej. Jakie postępowanie i leczenie jest wskazane?

MĘŻCZYZNA, 42 LAT ponad rok temu
Lek. Katarzyna Szymczak
95 poziom zaufania
Radziłabym z wynikiem badania udać się do neurologa., który zaleci odpowiednie leczenie, zabiegi rehabilitacyjne czy fizjoterapeutyczne.
Pozdrawiam